Öğrenciler İçin Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenciler İçin Sıkça Sorulan Sorular

Neden onlineders.com?

    onlineders.com platformu öğretmen ve öğrencinin, görüntülü katıldığı birebir yapılan canlı dersleri içermektedir. Bu platform “ekran paylaşımı”, “akıllı tahta” ve “dosya paylaşımı” özellikleriyle donatılmıştır. Bu ileri teknolojilerin kullanımı işlenen dersleri hem öğrenci hem de öğretmen için daha verimli, interaktif ve kullanışlı hale getirmektedir.  

    İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, KPSS ve ALES gibi her eğitim düzeyinde online özel derslere erişim olanağı sunan onlineders.com platformu bunun dışında çeşitli uzmanlık alanlarında da hizmet vermektedir.  

    Sizler de hemen kayıt olup dilediğiniz zaman, dilediğiniz öğretmenlerden birebir dersler alabilirsiniz. 


onlineders.com ne tür avantajlar sunmaktadır? 

    Bünyesinde binlerce uzman öğretmen barındıran onlineders.com platformu sizlere uygun ücretlerle birçok farklı öğretmenle özel ders alma imkânı sağlar. Bu öğretmenlere anında ulaşabilir ya da isterseniz sizin için uygun olan saatlerde randevu alabilirsiniz. Aldığınız dersler sistem içerisinde kayıt edilir. Bu ders kayıtlarını dilerseniz tekrar izleyebilir böylece kaçırdığınız noktaları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Sizleri onlineders.com platformunun sunduğu bu olanaklardan faydalanmanız için bekliyoruz! 

onlineders.com’a kayıt olmak ücretli mi? 

    Onlineders.com' a kayıt olurken hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. 


onlineders.com Mobil uygulaması var mı? 

 onlineders.com'un mobil uygulaması şuanda yayına hazırlanmaktadır. Yakın zamanda öğretmen ve öğrencilerimiz için hazır olacaktır. 

Hesabımdaki krediyi başkasına devredebilir miyim? 

    Hayır. Yüklediğiniz Kredileri yalnızca sizler kullanabilirsiniz 


Öğretmenimle nasıl iletişime geçebilirim? 

    Öğretmen kartlarına tıkladıktan sonra sol üst köşede bulunan mesajlaşma butonu ile öğretmenlerinizle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Kişisel bilgilerime öğretmenler ulaşabiliyor mu? 

    Öğretmenler sizlerin yalnızca isminizi görebilirler. İsminiz dışında herhangi kişisel bir bilginiz öğretmen ya da üçüncü kişiler ile paylaşılmaz. 


Ders yapmak için neye ihtiyacım var? 

    Ders yapmak için bir bilgisayar ya da akıllı telefonunuzun olması yeterli. Onlineders.com geri kalan her şeyi sizler için hallediyor. 

 

Ders esnasında kamera ve ses açmak zorunlu mu? 

    Canlı dersler sırasında ses ve görüntünüzü kapatabilir, öğretmeninizi dinleyebilirsiniz. 

 

Öğretmenleri nasıl favori listeme ekleyebilirim? 

    Öğretmen kartlarında sağ üst köşede bulunan yıldızı işaretleyerek öğretmeninizi favori listenize sokabilirsiniz. 

 

Meslek danışmanlığı menüsü ne işe yarar?

    Özellikle lise öğrencilerinin hangi mesleği seçeceğine dair kaygılarına son vermek istiyoruz. Ücretsiz ‘Meslek Danışmanlığı’ menümüzü tıklayarak profesyonel testler sayesinde hangi mesleklere daha yatkın olduğunuzu öğrenebilirsiniz. 

 

Meslek danışmanlığı ücretli mi? 

 Hayır. ÜCRETSİZ olarak ‘Meslek Danışmanlığı’ menüsünden faydalanabilirsiniz. 
 

onlineders.com platformu üzerindeki "Canlı Ders" ne demektir?

  onlineders.com platformu kendine ait olan video görüntülü sistemini kullanmaktadır. Bu sistem sizden herhangi bir mail ya da şifre istemez. Derse başlamak istediğinizde “hemen ara” butonunu tıklamanız yeterlidir. Böylece seçtiğiniz öğretmen ile video platformu canlı ders yapabilirsiniz.  onlineders.com platformu üzerindeki akıllı tahta nasıl kullanılır?

    onlineders.com platformunda akıllı tahta sistemi kullanılmaktadır. Akıllı tahta ders esnasında kullanmanız için tasarlanmış; üzerine yazı ya da şekil ekleyebileceğiniz, yazarak soru çözebileceğiniz bir özelliktir. Bu sistem üzerinden öğrenciler ve öğretmenler çalışmak istedikleri dokümanlar üzerinde kolayca işlem yapabilmektedirler. Örneğin siz ya da öğretmeniniz çalışmak istediğiniz pdf ya da resim dosyalarını akıllı tahta sistemi üzerine yükleyebilir, bu dokümanlar üzerinden rahatlıkla ders işleyebilirsiniz. Özellikle matematik, fizik, kimya vb. daha çok işlem gerektiren derslerde akıllı tahta kullanımı öğretmenleriniz ile daha etkili ders işleme olanağı sunacaktır.  

onlineders.com platformu üzerindeki "Ekran Paylaşımı" nedir? 

    Öğretmen ya da öğrenci isterlerse bilgisayarlarında olan dokümanları birbirleri ile paylaşmak için “ekran paylaşımı” menüsünü kullanabilirler. Örneğin öğretmeniniz kendi bilgisayar ekranında yer alan deneme sorularını açarak akıllı tahta üzerinden sizinle birlikte soruları çözebilir.  
  

onlineders.com platformu üzerindeki "Doküman Paylaşımı" nedir? 

    Bu menü hem sizin hem de öğretmenlerinizin canlı ders veya randevu aldığınız sırada üzerinde çalışmak istediğiniz dokümanları birbirinizde paylaşma olanağı sunar. Örneğin ileri bir tarihe randevu aldığınız fizik dersi için öğretmeninize çözmek istediğiniz soruları önceden gönderebilirsiniz. Ya da öğretmeniniz çözmenizi istediği soruları ya da çalışmanız gereken konuları dersten önce size gönderebilir.  


Nasıl kredi satın alabilirim? 

    Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan ‘Kredi Yükle’ ye tıklayarak açılan menüden dilediğiniz kadar krediyi ‘Satın Al’ ı seçerek hesabınıza yükleyebilirsiniz.  
  

Öğretmen seçiminde nelere dikkat etmeliyim? 

    Ana sayfada bulunan arama motoruna almak istediğiniz dersi, size uygun olan dersin gün ve saatini ve dersin ücret aralığını seçtikten sonra ‘BUL’ u seçerek size en uygun dersi ve öğretmeni bulabilirsiniz. Ayrıca öğretmen kartlarının üzerine tıkladığınızda öğretmen ile ilgili kısa bir video ve öğretmenin kendini tanıtmak için yazdığı metinleri görebilirsiniz. Bunun dışında öğretmen kartları üzerinde yer alan öğretmen puanları da sizin öğretmen seçimlerinizde kullanabileceğiniz temel kriterlerden biri olabilir.  
  

  

onlineders.com platformunda hangi dersleri bulabilirim? 

    onlineders.com platformunda dilediğiniz öğretmenlerden istediğiniz alanlarda ders alabilirsiniz. İlkokul, ortaokul, lise, üniversiteye giriş sınavları, ALES vb alanlara uzanan geniş bir yelpazeye sahip olan onlineders.com sizi ihtiyacınız olan her konuda geliştirmeye yardımcı olur.


 onlineders.com silebilir miyim? 

    Ana sayfada sağ üst köşede bulunan profilinize tıkladığınızda ‘Hesap Ayarları’ nı seçiniz, ardından çıkan menüde en altta bulunan ‘hesabı sil’ seçeneğini seçerek işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. 

  

Ders rezervasyonlarını nasıl yapabilirim? 

    Öğretmen seçiminizi yaptıktan sonra öğretmen kartı üzerinde bulunan ‘Rezervasyon yap’ menüsüne tıklayarak almak istediğiniz dersin gün ve saatini belirleyip rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Bu menüde aynı zamanda öğretmeninizle hangi konuda çalışmak istediğinizi ve çalışmak istediğiniz dokümanlarınızı gönderme opsiyonlarına da  ulaşabilirsiniz.  


Ders rezervasyonlarımı nasıl görebilirim? 

    Ana sayfada sağ üst köşede bulunan ‘Ders Takvimim’ menüsünü seçtikten sonra karşınıza çıkan takvimden yaklaşan rezervasyonlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu takvim üzerinden geçmişte yaptığınız derslerin içeriklerine ve videolarına da ulaşabilirsiniz.

Yapılan rezervasyonu nasıl iptal edebilirim? 

    Ana sayfada sağ üst köşede bulunan ‘Ders Takvimim’ menüsünü seçtikten sonra karşınıza çıkan takvimden iptal etmek istediğiniz dersi seçiniz. İsteğe bağlı olarak iptal gerekçenizi yazarak ‘İptal Et’i seçip rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Yapılan rezervasyonu 6 saat öncesine kadar iptal etme hakkınız bulunmaktadır, aksi takdirde 6 saatten az kalan randevuların iptali durumunda ders ücreti kredinizden düşecektir. Sizin var olan rezervasyonunuz nedeni ile öğretmenlerin başka öğrenciler ile aynı gün ve saatte ders yapma olanağı olmadığından söz konusu ücret politikası uygulanmaktadır.

  

Rezervasyonuma katılamazsam ne olur? 

    Acil durumlar oluşabileceğini ve rezervasyonunuza katılamayacağınız durumlar olabileceğini anlıyoruz. Fakat öğretmenlerimiz günlük programlarını rezervasyonlarına uyacak şekilde planladıkları için öğrencilerin rezervasyona gelmemesi onları zor durumda bırakabilmektedir. Bu nedenle rezervasyonlarınıza katılamayacağınızda en az 6 saat öncesinden rezervasyonu iptal etmenizi rica ediyoruz. Aksi takdirde derse katılmamanız durumunda bir ders ücreti kredinizden düşecek ve iade edilmeyecektir. Eğer rezervasyon vakti çoktan geçtiyse, öğretmeninize mesaj atarak durumu açıklamanız iyi bir eğitmen-öğrenci ilişkisi için yararlı olacaktır.


Derslerin video kaydı neden alınıyor? 

    onlineders.com platformundaki her dersinizi hem kalite kontrol amaçlı hem de gelişiminizi izleyebilmeniz için kaydediyoruz. Öğrencilerimizin gizliliğini önemsiyoruz. Hem öğretmen hem de öğrenci videolarını açık bir şekilde ve izin olmaksızın ne reklamlarda ne de kamuya açık kayıtlarda asla kullanmıyoruz. Video kayıtlarınızın sistemimizde güvende olduğuna emin oluyoruz. 

  

Ders video kayıtlarımı nasıl silebilirim? 

    Ders videolarınız 1 ay süre ile saklanır, 1 ay sürenin ardından ders videoları silinir. Bu süre zarfında istediğiniz zaman dersinizin tekrarını izleyebilir gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Onlineders.com Davranış Kuralları 

    onlineders.com ile sizlere rahat, güvenli bir özel ders platformu sunmak istiyoruz. En iyi öğrenme ortamını sağlamak için sizin de yardımınıza ihtiyacımız var. Bu nedenle sizinle platformumuzun davranış kurallarını paylaşmak isteriz.  

    Herkese Saygı Gösterin: onlineders.com platformunda Türkiye’nin dört bir yanından, farklı inançlara, kültürlere ve fikirlere sahip öğretmen ve öğrenciler yer alabilir. Lütfen tanıştığınız tüm öğretmenlere ve öğrencilere saygıyla ve nezaketle yaklaşın. Öğretmen ya da öğrenci fark etmeksizin, birbirine kötü davranan herkes için geçerli sıfır tolerans politikamız bulunmaktadır. Hiçbir öğrenci ya da öğretmen ırk, kültür, din, fiziksel görünüş ya da cinsel eğilim yönünden ayrımcılığa maruz kalamaz. onlineders.com platformunda herhangi bir hoşgörüsüz, ayrımcı ya da rahatsız edici bir davranış ile karşılaşırsanız 24 saat canlı destek sistemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. İsminiz ve kişisel bilgilerinizi koruyarak hızlı bir şekilde sizinle iletişime geçerek durumu araştıracağız ve çözüm üreteceğiz.  

    Derse Gider Gibi Giyinin: Kıyafet kurallarını üniversitelerdeki gibi düşünebilirsiniz. Lütfen bir ders ortamına uygun olacak şekilde giyindiğinizden emin olun.

   Sessiz Bir Ortamda ders yapmaya çalışın: onlineders.com platformunu sessiz, arka planda gürültü olmayan bir yerde kullanın. Ayrıca başka kişilerin dersinizi bölemeyeceği bir yer seçtiğinizden emin olun.

  Ders Sırasında Bunları Tüketmeyin: Ders sırasında alkol, sigara tüketmek yasaktır. Bunun dışında ders kalitesini düşürecek davranışlardan (yemek, sakız çiğnemek) kaçının.

  İletişim Bilgisi Paylaşmayın: Hem sizin hem de eğitmenlerin gizliliği ve güvenliği için Facebook, Skype, E-posta, Whatsapp, Instagram, WeChat ve benzeri iletişim bilgilerinin paylaşılması yasaktır. onlineders.com’ un mesaj sistemi, eğitmeninizle güvenle ve rahatça iletişim kurabilmeniz için tasarlanmıştır.

   Onlineders.com platformu dışında iletişim kurmayın: onlineders.com platformu öğretmen ve öğrencilerin güvenli bir şekilde buluşturan bir platformdur.   Bu platformda öğretmenlerin ve öğrencilerin birbirilerinin kişisel bilgilerini bilmesi ve bu bilgilere ulaşması zorunluluğu yoktur. Söz konusu bilgilerin kullanılması hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin kişisel bilgilerinin gizliliğini ihlal etme olasılığını doğurabilir. Bu nedenle lütfen sizin için oluşturduğumuz ve güvenli olan onlineders.com dışı herhangi bir teklifi kabul etmeyin. Öğretmen ve öğrenci arasında herhangi farklı bir ödeme, hediye ya da bahşiş gibi sistem dışında yer alan ödeme biçimlerini kendi güvenliğiniz için kabul etmeyin.