Online Derslerde Motive Olmanızı Sağlayacak Yararlı İpuçları

Online Derslerde Motive Olmanızı Sağlayacak Yararlı İpuçları

    Online dersler almak genellikle sizi fiziksel alanınızın etrafında odaklanmanıza yardımcı olacak veya sizi çok çalışmaya motive edecek başka öğrencilerin olmadığı bir duruma sokar. Muhtemelen Online dersleriniz sırasında bir noktada böyle hissedeceksiniz, bu yüzden işte işler zorlaştığında derslerinize başarıyla devam etmenizi sağlayacak bazı ipuçları.

Sakin Kalın

    Stresli durumlarda sakin kalmak bazı temel başa çıkma stratejileri geliştirmek için size fırsat tanır. Stres aslında yardımcı olabilir çünkü önceliklerinizin nerede olduğunu vurgular. Eğer bir konu hakkında stresli hissederseniz, bu sizin için bir önem arz etmektedir. Bakış açınızı stresi olumsuz değil olumlu olarak görmek için değiştirmek stresinizi azaltabilir.
Her sabah yapılacaklar listesi yapın, yapılması gereken en önemli şeylerden başlayıp daha düşük öncelikli işlerinizi bitirin. Dijital bir görev listesi kullanıyorsanız önceliklerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz. Yapılacaklar listesi ile tam olarak ne yapılması gerektiğini ve hangi sırayla yapıldığını görebilirsiniz.
Gün içinde ilerledikçe listedeki öğeleri işaretlemeyi unutmayın. Bu size başarı hissi verir ve devamlılık sağlar.

İyi Yiyecekler Yiyin ve Bol Su İçin

    Stresli hissettiğimizde, abur cubur yemek, fast food yemek hepimizin yaptığı büyük bir hatadır. Bu tür yiyeceklerden kaçınmak biraz planlama gerektirir, bu nedenle sizi strese sokabilecek şeyin farkına varmak çok önemlidir. 
Hızlı bir şekilde sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilmek için önceden kesilmiş sebzeleri ve meyveleri buzdolabınızda bulundurun.
Öğle yemeği molaları planlayın. Gün boyunca ara vermeden çalışmak size büyük zarar verecektir. Bir öğle yemeği molası verin ve sevdiğiniz bir diziyi izleyerek yemek yiyin.
Yanınızda dolu bir su şişesi bulundurun, böylece gün boyunca daima su içersiniz. Su içmenin size birçok faydası bulunmakta.

Zor Görevlerin Üstesinden Bir Profesyonel Gibi Gelin

    Erteleme bir canavardır. Üzerinde çalışmak istemediğiniz ama bir türlü başlayamadığınız ödevler ya da konular olabilir. Bu görevler ortadan kalkmayacak, peki bunalmadan bunları nasıl halledebilirsiniz?
Büyük projeleri daha küçük, daha yönetilebilir parçalara ayırın. Örneğin, bir dönem sonunda teslim edilmesi gereken bir araştırma ödeviniz varsa, sizi bitiş çizgisine götürecek görevler oluşturun, örneğin: kaynak malzeme bulun, bir taslak oluşturun, kaba taslağınıza başlayın. İlerlemeyi göreceksiniz ve devam etmek için motive hissedeceksiniz.